Valdosta Daily Times

Archive

N1310P66020C.jpg

The regular size bag is $2.50 and there are 25 fun-size candy bars, then the price per candy would be 10 cents. Therefore, it would actually be cheaper for you to buy two regular-size bags at $2.50 per bag at a total cost of $5, than to buy the “value” bag for $5.50.

Top News
Poll

What you think about school and workplace rules about Facebook friends?

There have to be rules.
No need for rules, just use common sense.
If people want to be friends, what is the big deal?
Nobody uses Facebook anymore.
     View Results